راهنمای انتخاب فرش آشپزخانه ، یکی از نکات مهم در دکوراسیون داخلی خانه انتخاب فرش همرنگ با وسایل آشپزخانه است. چون در طول روز خانم های خانه دار زمان زیادی را در آشپزخانه سپری می کنند، استفاده از فرش مناسب برای آشپزخانه موجب شده تا کد بانوی منزل در هنگام راه رفتن روی آن احساس آرامش و راحتی داشته باشد.


مناسب ترین فرشی که می توانید برای آشپزخانه خریداری کنید فرش های ماشینی هستند. زیرا دارای وزن سبکی بوده و شست و شوی آن‌ها به راحتی انجام می‌شود. همچنین نسبت به فرش های دستباف دارای قیمت ارزان تری هستند.


فرش هایی با الیاف نایلون : 


فرش هایی که در آن ها الیاف نایلونی به کار رفته است، برای فرش آشپزخانه بهترین گزینه هستند. چون این نوع الیاف ها بدون پرز بوده و وزن سبکی دارند و رطوبت کمتری را به خود جذب خواهند کرد.


فرش آشپزخانه جهزیه عروس : 


انتخاب این فرش ها را می توان با رنگ شاد انجام داد. همچنین انتخاب فرش هایی با طرح های پارکتی، گزینه مناسبی است. از دیگر طرح هایی که برای فرش جهیزیه عروس مناسب است، می توان به طرح های سه بعدی و عمق دار اشاره کرد.


فرش های فانتزی : 


با توجه به سلیقه فردی می توان از فرش فانتزی نیز برای آشپزخانه استفاده کرد. این فرش ها دارای طرح های متنوع و اشکال هندسی مختلفی هستند.


گلیم فرش : 


یکی دیگر از فرش های مناسب برای آشپزخانه گلیم فرش است. چون این فرش دارای وزن سبک، بافت پلی استر و طرح های متنوع و زیبایی هستند. همچنین قیمت مناسب و ارزانی داشته و از مقاومت بسیار خوبی برخوردار هستند.


نکات مهم : 


در صورتیکه کفپوش آشپزخانه به گونه‌ای باشد که فرش روی آن ثابت نمانده و لیز می خورد لازم است. قالب هایی زیر فرش قرار داده شود تا جلوی سر خوردن فرش روی کفپوش گرفته شود.
فرشی که برای آشپزخانه انتخاب می‌شود باید اندازه مساحت کل آشپزخانه باشد و نباید از فرش های با اندازه کوچک تر یا بزرگتر استفاده کرد.
در صورتی که در آشپزخانه خود میز ناهار خوری دارید، حتماً باید زیر میز را فرش کنید. تا در هنگام نشستن بر روی صندلی پاهای شما روی فرش قرار گیرد. با این کار احساس آرامش و راحتی بیشتری به شما دست خواهد داد.
از آنجا که احتمال خیس شدن کفپوش زیر سینک ظرفشویی وجود دارد، بهتر است که در این قسمت یک فرش کوچک قرار دهید.