12 موردی که انسان های قوی از انجام آنها خودداری می کنند

12 موردی که انسان های قوی از انجام آنها خودداری می کنند، داشتن استقلال و قدرت ذهنی برای هر انسانی یک مزیت خیلی بزرگ است. هر فردی می‌تواند از طریق به انجام رساندن کارها و فعالیت‌ها، قدرت و توانایی خودش را ثابت کند. قدرت ذهنی در صورتی حاصل می‌شود که فرد بتواند روی افکار، احساسات و رفتارش کاملا کنترل داشته باشد. به علاوه قدرت ذهنی چیزی هست که عموما از روی کارهایی که از انجام آن‌ها خودداری می‌کنیم، مشخص می‌شود؛ یعنی کارهای غیرمفید و زیان‌آوری که معمولا مردم از روی عادت انجام می‌دهند اما تاثیری منفی و مخرب روی شخصیت، حرفه و روابط آن‌ها دارد. در ادامه ۱۲ موردی را برای شما بیان می‌کنیم که انسان‌هایی که از نظر ذهنی قوی هستند، از انجام‌شان خودداری می‌کنند.

ادامه مطلب: 12 موردی که انسان های قوی از انجام آنها خودداری می کنند

چند باور قدیمی و رایج در مورد باتری ها که دیگر صحت ندارند

چند باور قدیمی و رایج در مورد باتری ها که دیگر صحت ندارند، اهالی دنیای فناوری مدت‌ها است چشم‌به‌راه تحولی در زمینه‌ی باتری‌ها نشسته‌اند چراکه علی‌رغم سر و صداهای زیاد، در عمل شاهد تغییر خاصی نیستیم. اما از این بدتر اطلاعات کاربران در این‌باره است که گویی قصدی برای روزآمدی ندارد. آن‌چه از محدودیت باتری‌های نیکلی در دهه‌ی ۹۰ میلادی می‌دانند را به باتری‌های لیتیوم-یونی و لیتیوم-پلیمری امروزی بسط می‌دهند. در ادامه، این پیش‌فرض‌های رایج را با هم بررسی می‌کنیم.

ادامه مطلب: چند باور قدیمی و رایج در مورد باتری ها که دیگر صحت ندارند

انسان ها 45هزار سال پیش در قطب زندگی می کردند؟

انسان ها 45هزار سال پیش در قطب زندگی می کردند؟، در آگوست سال ۲۰۱۲ یک پسر ۱۱ ساله‌ی روسی در پرتگاهی یخ‌زده‌ مشرف به اقیانوس منجمد شمالی کشف جالبی انجام داد. او درحالی که در سواحل مه‌آلود خلیج «ینیسی» (Yenisei) در ۲۰۰۰ کیلومتری جنوب قطب شمال جستجو می‌کرد، ناگهان با استخوان‌هایی برخورد کرد که مربوط به پای یک ماموت بودند. وقتی دانشمندان به آن‌جا رسیدند به طور کامل استخوان‌ها را بیرون کشیدند و آن‌ها را بررسی کردند. آن‌ها متوجه شدند که این ماموت را انسان‌ها کشته‌اند. کاسه‌های چشم، دنده‌ها و فک آن با وسیله‌ای نیزه مانند خرد شده بود و به خوبی جای برخورد نیزه را می‌شد روی استخوان گونه‌ی آن دید. احتمالا این نیزه قرار بوده به خرطوم آن برخورد کند که خطا رفته است.

ادامه مطلب: انسان ها 45هزار سال پیش در قطب زندگی می کردند؟

در سال 2014 کدام کشورهای پیشرفته صنایع سبزتری داشتند؟

در سال 2014 کدام کشورهای پیشرفته صنایع سبزتری داشتند؟، کنگره‌ی بهره‌وری انرژی در امریکا به صورت دوسالانه اقدام به ارزیابی کشورهای صنعتی به لحاظ بهینگی مصرف انرژی در بخش‌های مختلف می‌کند. ارزیابی‌های ارائه شده توسط این سازمان منحصر به چهار حوزه‌ی ساخت و ساز و ساختمان، حمل و نقل، صنایع و تلاش به جهت کاهش هزینه‌های مصرف انرژی است. در ادامه به معرفی هشت کشور برتر در لیست ارائه شده به همراه حوزه‌هایی که این کشورها بالاترین نمره را کسب کرده‌اند می پردازیم.

ادامه مطلب: در سال 2014 کدام کشورهای پیشرفته صنایع سبزتری داشتند؟

مطالعه و بررسی فرآیند سفید شدن پوست اروپایی ها

مطالعه و بررسی فرآیند سفید شدن پوست اروپایی ها، بیشتر ما ممکن است فکر کنیم که مردم اروپا از ابتدا پوست خیلی سفیدی داشته‌اند. ولی پژوهش‌های جدید نشان می‌دهند که پوست روشن و یک سری ویژگی‌های دیگر مثل قد بلند و توانایی هضم قند شیر، صفات نسبتا تازه‌ای در میان مردم امروزی اروپا هستند. نتیجه‌ی این تحقیق در ۸۴ امین نشست سالیانه‌ی انجمن انسان‌شناسان آمریکا ارائه شد و نشان داد مردمی که ۸۰۰۰ سال پیش در اروپا زندگی می‌کردند، دست کم از نظر رنگ پوست به کلی با ساکنان امروزی اروپا متفاوت بودند.

ادامه مطلب: مطالعه و بررسی فرآیند سفید شدن پوست اروپایی ها