آیا این عالم و جهان هستی برای انسان ها خلق و آفریده شده است؟

آیا این عالم و جهان هستی برای انسان ها خلق و آفریده شده است؟، دست کم آن‌طور که خودمان فکر می‌کنیم، ما انسان‌ها فرمانروای زمین هستیم. ما تصور می‌کنیم که انسان خردمند، باهوش‌ترین، پرنفوذترین و البته مخرب‌ترین موجود زنده‌ی روی زمین است. آن‌چنان تسلط ما روی کره‌ی خاکی و منابع آن زیاد شده که به خودمان جرئت داده‌ایم یک «دور یا گشتوارک» زمین‌شناسی جدید تعریف کنیم و نام آن را «آنتروپوسین» بگذاریم. دوره‌ای که سرآغاز تاثیر عمده‌ی فعالیت‌های انسان بر اکوسیستم و ساختار زمین‌شناختی است. ولی خارج از زمین، جهانی بزرگ قرار دارد که تقریبا از آن هیچ نمی‌دانیم.

ادامه مطلب: آیا این عالم و جهان هستی برای انسان ها خلق و آفریده شده است؟

4 روش و راهکار برای افزایش سرعت مرورگر فایرفاکس

4 روش و راهکار برای افزایش سرعت مرورگر فایرفاکس، مرورگر محبوب موزیلا فایرفاکس خیلی پیش از ظهور گوگل کروم به کمک کاربران آمد تا از دست اینترنت اکسپلورر راحت شوند. فایرفاکس هنوز هم مرورگر بسیار قدرتمندی است. البته مانند تمام نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های دیگر، فایرفاکس هم ممکن است به مرور زمان کندتر شود. در ادامه با ۴ ترفند ساده آشنا خواهیم شد که می‌توانند سرعت فایرفاکس را مثل روز اولی که آن را نصب کرده بودید بالا ببرد.

ادامه مطلب: 4 روش و راهکار برای افزایش سرعت مرورگر فایرفاکس

چند باور قدیمی و رایج در مورد باتری ها که دیگر صحت ندارند

چند باور قدیمی و رایج در مورد باتری ها که دیگر صحت ندارند، اهالی دنیای فناوری مدت‌ها است چشم‌به‌راه تحولی در زمینه‌ی باتری‌ها نشسته‌اند چراکه علی‌رغم سر و صداهای زیاد، در عمل شاهد تغییر خاصی نیستیم. اما از این بدتر اطلاعات کاربران در این‌باره است که گویی قصدی برای روزآمدی ندارد. آن‌چه از محدودیت باتری‌های نیکلی در دهه‌ی ۹۰ میلادی می‌دانند را به باتری‌های لیتیوم-یونی و لیتیوم-پلیمری امروزی بسط می‌دهند. در ادامه، این پیش‌فرض‌های رایج را با هم بررسی می‌کنیم.

ادامه مطلب: چند باور قدیمی و رایج در مورد باتری ها که دیگر صحت ندارند

12 موردی که انسان های قوی از انجام آنها خودداری می کنند

12 موردی که انسان های قوی از انجام آنها خودداری می کنند، داشتن استقلال و قدرت ذهنی برای هر انسانی یک مزیت خیلی بزرگ است. هر فردی می‌تواند از طریق به انجام رساندن کارها و فعالیت‌ها، قدرت و توانایی خودش را ثابت کند. قدرت ذهنی در صورتی حاصل می‌شود که فرد بتواند روی افکار، احساسات و رفتارش کاملا کنترل داشته باشد. به علاوه قدرت ذهنی چیزی هست که عموما از روی کارهایی که از انجام آن‌ها خودداری می‌کنیم، مشخص می‌شود؛ یعنی کارهای غیرمفید و زیان‌آوری که معمولا مردم از روی عادت انجام می‌دهند اما تاثیری منفی و مخرب روی شخصیت، حرفه و روابط آن‌ها دارد. در ادامه ۱۲ موردی را برای شما بیان می‌کنیم که انسان‌هایی که از نظر ذهنی قوی هستند، از انجام‌شان خودداری می‌کنند.

ادامه مطلب: 12 موردی که انسان های قوی از انجام آنها خودداری می کنند

در سال 2014 کدام کشورهای پیشرفته صنایع سبزتری داشتند؟

در سال 2014 کدام کشورهای پیشرفته صنایع سبزتری داشتند؟، کنگره‌ی بهره‌وری انرژی در امریکا به صورت دوسالانه اقدام به ارزیابی کشورهای صنعتی به لحاظ بهینگی مصرف انرژی در بخش‌های مختلف می‌کند. ارزیابی‌های ارائه شده توسط این سازمان منحصر به چهار حوزه‌ی ساخت و ساز و ساختمان، حمل و نقل، صنایع و تلاش به جهت کاهش هزینه‌های مصرف انرژی است. در ادامه به معرفی هشت کشور برتر در لیست ارائه شده به همراه حوزه‌هایی که این کشورها بالاترین نمره را کسب کرده‌اند می پردازیم.

ادامه مطلب: در سال 2014 کدام کشورهای پیشرفته صنایع سبزتری داشتند؟